نور پردازی آشپزخانه با لوستر

با ترفند های نور پردازی آشپزخانه معجزه کنید

همه ما در هنگام انتخاب خانه یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در نظر داریم آشپزخانه دلباز و روشن است. وجود پنجره در آشپزخانه هر خانه ای باعث می شود تا میزان روشنایی ان بیشتر شود. اما این روشنایی و نور گیری همیشه هم به لطف پنجره نیست و شما میتوانید در فضای کوچکی که بدون پنجره است با نور پردازی اصولی و حرفه ای محیطی با میزان نور بالا برای خود به ارمغان آورید. تنها باید یک سری ترفند ها را رعایت کنید. برای داشتن محیطی دلباز و نورانی در اشپزخانه تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نور پردازی کابینت آشپزخانه

روشن نگه داشتن قلب تپنده هر خانه با برترین ایده ها

اشپزخانه قلب تپنده خانه شما است. ساعت زیادی از شبانه روز را در این فضا سپری میکنید و بسیار اهمیت دارد که این محیط مطابق با سلیقه و نظر شما باشد. هرچه میزان نور اشپزخانه کم تر شود خفه تر شده و تاریک تر می شود که باعث می شود تا اجساس خوشایندی از فعالیت در ان نداشته باشید. از طرفی روشن نبودن و نور گیر نبودن به میزان کافی این محیط ممکن است بسیار خطرناک باشد. برای انکه نور پردازی آشپزخانه ایده الی داشته باشید بهتر است از ایده های زیر کمک بگیرید.

از لوستر و اویز برای نور پرازی استفاده کنید

حضور لوستر ها در هر مکانی باعث جذابیت و زیبایی ان فضا شده است. شما میتوانید برای اشپزخانه های کوچک خود از لوستر های چندتایی استفاده کنید که هم میزان نور زیادی را به محیط می بخشند و هم زیبایی بصری بیشتری دارند. از لوستر ها و اویز ها در پیشخوان اشپزخانه و یا روی کانتر نیز استفاده نمایید تا جلوه ان بسیار بیشتر از قبل شود. بخش مرکزی اشپزخانه را با لوستر ها و لامپ های بزرگ غرق در نور کنید و هرچه از بخش مرکزی فاصله میگیرید به نسبت از میزان نور بکاهید. این کار سبب یم شود تا دکور قشنگ تری در قلب خانه خود داشته باشید.

لامپ های هالوژن در آشپزخانه شما را شگفت زده خواهند کرد

برای انکه هم از نور بهره مند شوید و هم در عین زیبایی باعث بزرگ تر دیده شدن اشپرخانه خود شوید از لامپ های هالوژن در بخش های بالای کابینت استفاده کنید. میتوانید از این لامپ ها در زیر کابینت و حد فاصل بین دو کابینت ها نیز کمک بگیرید. با این کار ارتفاع سقف بیشتر می شود و یک نور پردازی خطی شیک در اشپزخانه خواهید داشت. رنگ نور لامپ های هالوژنی نیز به سلیقه شما بستگی دارد اما بهتر است برای تاثیر بخشی بیشتر از رنگ های سفید و زرد استفاده کنید که با دیگر نور های موجود در فضا نیز خوانایی دارد و باعث روشنایی و درخشان تر شدن اشپزخانه می شود.

نور پردازی آشپزخانه

تا حد امکان از حضور پنجره در آشپزخانه نهایت استفاده را ببرید

اینکه بخواهید برای پنجره آشپزخانه خود از پرده استفاده کنید و مانع از ورود نور به درون آن شوید یک اشتباه بزرگ است. سغی کنید تا حد امکان در زمان طراحی و معماری اشپزخانه برای ان یک پنجره برای نور گیر بودن در نظر بگیرید. هرچند که ممکن است منظره خوبی نداشته باشد و یا حتی نور زیادی هم از ان وارد اشپزخانه نشود. هر ذره از نور را قدر بدانید و از ان استفاده کنید. برای پنجره ها از پرده های روشن استفاده کنید. پرده های نازکی که نور به راحتی از ان عبور می کند فضای زیبایی را برایتان فراهم می کند. میتوانید برای روح بخشیدن به آن یک گلدان کوچک نیز در کنار پنجره بگذارید. استفاده از پرده های با رنگ تیره و تناژ رنگی غلیظ یک اشتباه بزرگ برای شما خواهد بود.

کفپوش روشن برای اشپزخانه انتخاب کنید

شاید با خواندن این مطلب متعجب شوید اما لازم است بدانید که رنگ کفپوش بر روی میزان روشنایی و نور پردازی آشپزخانه تاثیر مستقیم دارد. شما برای انکه از انعکاس نور روی این سطح بهره مند شوید باید کفپوش روشن و البته براق انتخاب کنید. کف اشپزخانه بیشتر از سطح دیگری در چشم است و طبیعی است که هرچه این سطح روشن تر و بزرگتر باشد باعث دلباز تر شدن فضا و البته بزرگ تر نشان داده شدن ان می شود.

کفپوش روشن در نور پردازی

از اباژور استفاده کنید

یکی از دیگر ترفند های نور پردازی آشپزخانه استفاده از اباژور است که میتوانید مناسب ترین ان ها را انتخاب نمایید. ابازور را میتوانید بر روی پیشخوان اشپزخانه و یا حتی در گوشه ای از کانتر بگذارید و از نور ان بهره مند شوید. البته نباید سیم آن را در داخل اشپزخانه کش دهید که باعث شلوغ شدن چیدمان و ظاهر ان شود بلکه باید در نزدیک ترین نقطه به پریز بگذارید. اگر علاقه مند به حس رویایی هستید و اصولا ادم رمانتیکی می باشید میتوانید از شمع و یا شمعدان نیز در بخش های مختلف دکوراسیون اشپزخانه استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در استفاده از شمع ها زیاده روی نکنید. همانطور که به کار گیری شمع می تواند ظاهر زیبایی به اشپزخانه بدهد استفاده زیاد از ان هم می تواند جلوه زشت و شلوغی را به وجود اورد.

نورهای مخفی تاثیری آشکار در نور پردازی

برای انکه بتوانید تیر خلاص را در نور پردازی آشپزخانه بزنید میتوانید به سراغ نور ها و لامپ های مخفی بروید که رد سقف، کنده کاری ها، کابینت ها و …. استفاده می شود. این لامپ ها هرچند نور اندک و همانطور که از نامشان مشخص است مخفی دارند اما در هنگام روشن شدن در کنار دیگر نرو ها بسیار زیبا جلوه می کنند و میتوانند بسیار تاثیر گذار در زیبایی و نورپردازی خانه شما باشند.

کلام آخر

همیشه برای داشتن نور پردازی جذاب نیاز به هزینه های کلان و تغییرات اساسی نیست. شما میتوانید لوستر ها را به کار بگیرید و یا حتی پرده پنجره را کنار بزنید و لامپ بزرگتری انتخاب نمایید. هر قدم که در راستا روشنایی اشپزخانه خود بردارید باعث می شود تا احساس رضایت بیشتری از قلب خانه خود و همچنین مراحل اماده سازی غذا و صرف آن در کنار خانواده داشته باشید و از فضای ان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه