نورپردازی سقف کدرن

نورپردازی سقف مدرن حرفه ای تنوعی جذاب و شگفتی آفرین

نورپردازی ترفندی مدرن است که در طرح ها و رنگ های مختلف میتواند جلوه خیره کننده ای به فضای شما ببخشد. شاید بتوان از آن به عنوان بازی با نور یاد کرد که درهر رنگ و طرحی و هر مکانی همانند سقف خانه: اتاق، محیط کار، مطب و … قابل اجرا است. این نورپردازی خود انواع مختلفی دارد که بسته به نظر شخصی شما و بودجه تان میتوانید انتخاب نمایید و روحی تازه به محیط ببخشید.

نورپردازی سقف کاذب مدرن

در پذیرایی یکی از ساده ترین روش های نورپردازی در سبک ها و خانه های مدرن امروزی بهره بردن از چراغ های هالوژنی در سقف است که به آن نورپردازی سقف با کناف نیز میگویند. این شیوه در عین سادگی بسیار جذاب و زیبا است. ابتدا باید طرحی برای سقف کاذب و یا کناف سقف انتخاب کنید و بعد از جای گذاری آن بر روی سقف چراغ ها و نورهای جذاب را به آن ها اضافه نمایید. در هر بخش از سقف که بخواهید میتوانید از نور و چراغ و لامپ ها استفاده نمایید. همچنین دست شما در انتخاب رنگ آن نیز باز است. کمی خلاقیت به خرج دهید تا خانه ای به زیبایی رویاهایتان داشته باشید.

نورپردازی سقف خانه مدرن به روش نور مخفی

از دیگر روش های نورپردازی استفاده از نور مخفی در سقف است. همانطور که از نام آن مشخص است در این حالت چراغ ها در زیر کناف و سقف کاذب و حتی گچ بری های سقف قرار میگیرد و تنها نور آن ها دیده می شود. جذابیت بصری ان بسیار بیشتر است. این عمل سبب ایجاد بازتاب هاله ای از نور در دورتا دور سقف خانه میشود. میتوانید از رنگ های مختلف و یا حتی به صورت رنگین کمانی و هفت رنگ نیز استفاده کنید. علاوه بر سقف از آن برای تزیین زیر کابینت ها و … نیز میتوانید استفاده نمایید.

نور مخفی در نورپردازی سقف مدرن

ترکیب نورپردازی مخفی و چراغ های هالوژنی در سقف

این روش جدید نیز ترکیبی از هر دو نمونه بالا است. اگر فضای شما بسیار بزرگ است و یا در انتخاب دو روش قبلی مردد هستید این شیوه راه نجات شما خواهد بود. نتیجه آن به خاطر استفاده از هر دو نوع بسیار خارق العاده خواهد بود و محیطی روشن و پرنور برایتان ارزانی خواهد داشت. حال اگر با کمی خوش سلیقه ای طرح های زیبا برای سقف کاذب هم انتخاب نمایید زیبایی محیط شما بسیار خیره کننده خواهد بود.

چگونه نورپردازی لوکس و شیکی داشته باشیم؟

جهت داشتن نور پردازی سقف مدرن علاوه بر استفاده زا شیوه هایی که در بالا گفته شد، میتوانید به سراغ المان ها و ناصر دیگری نیز بروید که نتیجه کارتان را بسیار شیک خواهد کرد. برای مثال:

از لوستر برای سقف منزل استفاده کنید

لوستر ها یک یاز مهم ترین عناصر در نورپدازی هستند. آن ها را به سقف نصب میکنید و از زیبایی وانعکاس نور آن ها بهره مند می شوید. مسئله ای که وجود دارد این است که بتوانید متناسب ترین طرح آن ها را زا نظر شکل و البته ابعاد انتخاب نمایید. لوستر مناسب خانه شما باید در ارتفاع مناسب از سقف نصب شود. همچنین باید سبک آن با سبک چیدمان خانه و سایر لوازم شما خوانایی داشته باشد. اگز مساحت خانه تان زیاد است از لوستر هایی با تعداد لامپ و شاخه های بیشتر استفاده نمایید و در غیر این صورت به اندازه متوسط آن اکتفا نمایید.

استفاده از لوستر در نور پردازی سقف

از چراغ آویز های جدید غافل نشوید

نصب چراغ آویز های امروزی در سقف باعث مدرن شدن نورپردازی سقف خانه شما شده و زیبایی آن را دوچندان می کند. این چراغ آویز ها ممکن است از جنس آینه، شیشه، آلومینیوم و … باشد. علاوه بر زیبایی ظاهری آن ها انعکاس نور از روی آن ها سبب میشود تا فضای شما روشن تر به نظر برسد.

در دکوراسیون خود از آینه استفاده کنید

نصبب آینه بر روی دیوار و یا سطوح آینه ای مختلف باعث میشود تا نور به راحتی با انعکاس و بازتاب از سطح آن ها در فضا جریان یابد و همچنین سبب جریان یافتن انرژی مثبت شود. از این توصیه میشود حتما برای حفظ جذابیت خانه خود استفاده از آینه را در چیدمان فراموش نکنید.

استفاده از ایینه در نور پردازی

چیدمان نور ها و چراغ ها بر روی سقف به چه صورت است؟

برای چیدمان این چراغ ها هیچ اصل ثابتی وجود ندارد و این امر نیز بیشتر بستگی به سلیقه شما دارد. هر طرحی که بخواهید میتوانید بر روی سقف اجرا نمایید. از طرح های ساده و خطوط صاف گرفته تا طرح های شلوغ و پیچیده که خب به تبع طرح های پیچیده هزینه بیشتری نیز در قیاس با سایر نمونه ها خواهد داشت. تعداد استفاده از لامپ ها و یا ریسه های نوری نیز باز بستگی به سلیقه شما دارد و میتوانید آن ها را کم یا زیاد کنید البته باید بدانید که هر چه تعداد آن ها بیشتر باشد نور حاصل نیز بیشتر خواهد بود. این چراغ ها معمولا میزان مصرف برق پایینی دارند و بهره بردن از آن ها هزینه کمی برایتان به همراه خواهد داشت.

نکاتی مهم برای زیبایی بیشتر نورپردازی سقف مدرن

از چراغ آویز ها بر روی کانتر و پبشخوان آشپزخانه استفاده کنید. این چراغ آویز ها برای بخش های ورودی خانه و همچنین راه پله ها نیز گزینه مناسبی هستند. سعی کنید رنگ های روشن انتخاب کنید تا زیبایی آن ها بیشتر شود. از نورپردازی سقف مدرن به عنوان رقص نور استفاده نکنید چرا که نتیجه مطلوبی ردیافت نخواهید کرد. این نورها فضا را جذاب و لوکس نشان میدهند و برای زیبا سازی و همچنین نورهای عمومی و کانونی کاربرد دارند پس اگر میخواهید نورهای رنگی داشته باشید که گردش و حرکت آن ا را بر روی دیوار ببینید بهتر است در کنار این نورپردازی از یک رقص نور نیز در گوشه ای از خانه استفاده نمایید.

آیا از نورپردازی سقف مدرن برای سبک کلاسیک هم میتوان استفاده کرد؟

استفاده از آن برای سبک های کلاسیک دور از انتظار نیست اما قطعا زیبایی که برای سبک مدرن دارد را برای کلاسک نخواهد داشت. در سبک کلاسیک بهتر است از طرح های بسیار ساده و نور های ملایم استفاده کرد تا تاثیر بیشتری داشته باشد. همچنین بهتر است لوسترهای سلطنتی و کریستالی بزرگ را در کنار آن ها داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه