تاثیر میز کنسول در دکوراسیون

نقش و تاثیر میز کنسول در دکوراسیون و زیباسازی فضا

نقش کنسول در دکوراسیون امروزه بسیار پررنگتر شده است. تا حدی که در هر خانه ای با هر سبک چیدمانی حضور آن سبب زیبا سازی محیط میشود. شما می توانید از این میز جا دار با ظاهری شک در هر بخش از خانه ای استفاده نمایید هرچند که اغلب استفاده از آن در سالن پذیرایی را توصیه می کنند. انتخاب اندازه و ابعاد آن هم بستگی به متراژ خانه شما، سبک چیدمان و البته نظر شخصی شما دارد.

میز کنسول چیست؟

برای تعریف و معرفی کامل این میز میتوان گفت که میز کنسول نوعی میز دراور و یا حتی توالت است که ظاهری بسیار شکیل تر به خود گرفته است و اغلب دارای قفسه های چوبی و یا شیشه ای است. البته باید بگویم که امروزه مدل های استیل آن با ترکیب با آینه و شیشه نیز در بازار موجود می باشد و میتوانید با توجه به نوع سبک خود آن ها را انتخاب کنید. این میز ها در دو نوع هستند. نمونه اول آن فاقد آینه بوده اما نمونه دوم آن دارای آینه ای با قای های جذاب و زیبا است که بر روی کنسول قرار میگیرد و یا با فاصله از آن بر روی دیوار نصب میشود. این میز ها با توجه به تنوع در طراحی در اشکال کاملا متنوع ساخته میشوند که کاربرد آن را بسیار رونق بخشیده است.

نقش میز کنسول در سالن نشیمن

در صورتی که اتاق نشیمن شما متراژ مناسبی داشته باشد و فضای بیشتری را به راحتی در اختیارتان قرار دهد، وجود یک کنسول در آن میتواند به راحتی مهر زیبایی برای آن باشد. این میز به عنوان نقطه کانونی سالن شناخته میشود و به راحتی میتوانید مبلمان و سایر لوازم خود را حول آن بچینید. جهت دکور آن هم میتوانید به سراغ شمعدان هایی باسبک خود میز و یا دیگر لوازم دکوری بروید. رفت آمد در این بخش از خانه بسیار زیاد است و باید به زیبایی هرچه تمام تر آن را دیزاین کنید. از کشو ها و کمد های این میز میتوانید برای قرار دادن اسناد و مدارک مهم، اسباب بازی کودکان، ظروف و دیگر لوازم استفاده نمایید.

زیبایی کنسول در نشیمن

نقش کنسول در اتاق پذیرایی

نقش کنسول در اتاق پذیرایی بسیار حساس و نیازمند توجه است چرا که در همان نگاه اول همگان را به خود خیره خواهد کرد.  بهترین کاربرد این میز اسفاده از آن در کنار میز ناهارخوری و یا در میان مبل ها است. چرا که میتوانید زیر بشقتبی هاريال قاشق و چنگال، سرویس پذیرایی و … را درون آن قرار دهید و در زمان نیاز به راحتی به آن دسترسی داشته و بردارید تا مقدار رفت و آمد شما در زمان پذیرایی به حداقل برسد. طرح های متنوع آن قطعا انتخاب را برای شما دشوار خواهند کرد اما میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای میز پذیرایی چرخ دار، بوفه، دراور، میز دکوری و … را باشد.

نقش کنسول در اتاق خواب

به کار بردن کنسول در اتاق خواب احتمالا برای نعجب برانگیز باشد و با خود بگویید مگر اتاق خواب هم محل قرار دادن میز کنسول است؟! در پاسخ باید بگویم بله. میزهای کنسول امروزه طرح های گوناگونی با متریال گوناگون دارند که میتوانید متناسب با سرویس خواب خود انتخاب نمایید و در چهار دیواری اتاقتان از ان استفاده نمایید. از آن جایی که این میز در اتاق خواب قرار میگیرد و مطابق با معماری داخلی و فنگ شویی اتاق خواب توصیه میشود که از آینه کمتر استفاده شود توصیه میشود از نمونه های بدون آینه آن برای قرار دادن لباس ها، لوازم دکوری و اسباب بازی ها و حتی کتاب ها و … بهره مند شوید.

نقش میز کنسول در اتاق خواب

نقش میز کنسل در راهرو

راهرو ها محل کوچکی برای عبور اشخاص به درون خانه و یا در طبقات مختلف هستند. از ان جایی که فضای کوچکی برای قرار دادن کنسول در اختیار دارید بهتر است از نمونه های کوتاه آن که تنها دارای یک کشور و یا سطح میز هستند و روی آن ها آینه های قدی بزرگی قرار داده میشود استفاده نمایید تا علاوه بر زیبایی با انعکاس نور باعث بزرگ تر به نظر رسیدن محیط راهرو خود شوید. البته این نمونه ها خود نیز در انواع مختلف ساخته میشوند که باید ابعاد و اندازه آن را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.

تزیین میز کنسول در خانه

برای تزئین کنسول گزینه های بسیاری پیش رو دارید اما یکی از زیباترین این گزینه ها استفاده از آینه خود آن است که سبب جذاب تر شدن جلوه آن نیز میشود. اما به هر حال در هر دو نمونه میز کنسول بدون آینه و کنسول با آینه میتوانید از روش های زیر استفاده کنید: 1- از گلدان های بلوری با گل هایی زیبا بر روی میز بهره مند شوید. 2- دو عدد شمعدان بزرگ و جذاب را با فاصله مناسب و به صورت موازی با یکدیگر در مقابل آینه قرار دهید. 3- از قاب عکس ها و یا لوازم با ارزشش و قدیمی خود استفاده نمایید. 4- لوازم دکوری زیبا روی ان قرار دهید. 5- از رومیزی های ساده برای پوشش سطح آن استفاده کنید.

نقش میز کنسول در دکوراسیون منزل

انتخاب میز کنسول

یکی از دشوار ترین مراحل خرید انتخاب است. سختی آن زمانی بیشتر میشود که تنوع بیشتری هم وجود داشته باشد. علاوه بر وجود داشتن یا نداشتن آینه، متریال به کار گرفته شده جهت ساخت نیز در انتخاب بسیار حائز اهمیت است. میزهای استیل مناسب برای سبک مدرن و مبل های امروزی و کاناپه ها است. میز های چوبی با طرح های کنده کاری و یا منبت کاری مخصوص سبک کلاسیک است. نمونه برنزی آن هم برای خانه های اشرافی با متراژ با لا مناسب است. بعد از انتخاب متریال طرح آن را باید در نظر بگیرید. چرا که در برخی نمونه ها دارای کشو، قفسه، کمد و … است که متناسب با نیاز و کاربردی که برایتان دارد میتوانید از آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه