معرفی تاب ریلکسی

آرامشی لذت بخش با استفاده از تاب ریلکسی

تاب ریلکسی که از آن به عنوان تاب راحتی هم یاد می شود، همانطور که از اسم آن مشخص است یک تاب بسیار راحت است که به صورت تک نفره و یا دو نفره طراحی و تولید می شود. این تاب به صورت خود ایستا می باشد یعنی به یک پایه فلزی محکم متصل بوده و حالت آویزان دارد و نیا به آویزان کردن آن از سقف و … نیست. این تاب به صورت آویزان بوده و حرکات بسیار آرام و البته نرمی دارد که در یک راستا انجام میشود. قطعا نشستن روی آن و گذرندان اوقاتی از طول روز همانند یک آرامش بخش ذهن و روح شما را جلا داده و آرامتان خواهد کرد. به همین خاطر است که به آن هم تب ریلکسی گفته می شود.

انواع تاب ریلکسی

چرا تاب ریلکسی استفاده کنیم؟

شکل ظاهری و جذابیت بصری که این تاب در گوشه دنجی از محیط شما ایجاد میکند غیر قابل انکار است. اما این تنها هدف تولید نیست. هدف از ساخت و خرید آن استراحت کردن و لذت بردن بعد از یک رو کاری خسته کننده و دور شدن از خستگی های ذهنی است. اگر شما هم به دنبال ابزاری جهت دور کردن تنش های ذهنی و استر ها هستید حتما این تاب را امتحان کنید.

تاب ریلکسی چه کاربردی دارد؟

یکی از جذاب ترین تفریحات برای هر شخصی در هر رده سنی تاب خوردن است. البته هستند بسیاری از افرادی که به دلیل نداشتن فضای کافی و مناسب برای آن مجبور هستند بیخیال آن شوند. اما با وجود تاب ریلکسی در اتاق و یا سالن خانه تان شما به این خواسته خود به راحتی خواهید رسید. این صندلی معلق در هوا به راحتی میتواند هیجان از بین رفته در خانه شما را به شما بازگرداند. حرکات دایره ای که این تا به لطف طراحی آن دارد شما را از تمامی دغدغه های زندگی روزمره تان دور خواهد کرد. از دیگر کاربرد تاب ریلکسی دوست داشتنی میتوان موارد زیر را نام برد:

  • – میتوانید به عنوان مبل راحتی از آن در گوشه ای از سالن و یا حتی تراس و بالکن منزل، ویلا و … استفاده کنید.
  • – اگر اهل مطالعه هستید و یا مشغول مطالعه دروس دانشگاهی و مدرسه و .. می باشید میتوانید به عنوان یک جایگاه مناسب برای این عمل از آن بهره ببرید.
  • – اگر برای خوابیدن دچار مشکل میشوید، دیر خوایتان میبرد و … میتوایند تجربه یک خواب آرام و لذت بخش را با آن داشته باشید.
  • – بی شک شما هم از تماشای یک منظره جذاب در هوای باز را دوست دارید وجود این تاب شما را به خواسته تان خواهد رساند.
  • – و … .

کاربرد تاب ریلکسی تنها به موارد بالا ختم نمی شود. شما میتوانید به هر شکلی که تمایل دارید و از آن احساس خوب و خوشایندی به شما القا میشود از این تاب استفاده کنید.

استفاده از تاب ریلکسی

نحوه استفاده از تاب ریلکسی

قبل از کاربرد تاب ریلکسی شما باید با نحوه استفاده از آن آشنا شوید. نحوه استفاده این تاب بستگی به طراحی آن دارد. این بدین معنی است که مانند سایر تاب ها شما نمی توانید از آن در حرکات بلندتری استفاده کنید. محور پایه آن اغلب به صورت دایره ای و یا بیضی شکل است و شما هم مجبور به حرکت درون آن محور هستید. به همین خاطر است که حرکات آن اغلب به صورت دایره ای و چرخشی می باشد و نمی توانید به صورت تند عقب و جلو کنید.

تاب ریلکسی را در کجا قرار دهیم؟

بسیاری از اشخاص تصور میکنند، تنها در صورت داشتن باغ و یلای آن چنانی میتوانند از آن استفاده کنند. اما باید بگویم استفاده از آن با هیچ محدودیتی رو به رو نیست و باغ و ویلا هم تنها محل استفاده از آن نمی باشد. داشتن این صندلی در حیاط ویلا و یا باغ شما ظاهری مدرن و شیک به آن خواهد بخشید و منظره فوق العاده ای خواهد داشت. شما میتوانید از ان در بالکن و تراس منزل خود استفاده کنید. میتوانید در کنار کتابخانه خود قرار دهید. در حیاط و یا پشت بام خوانه بگذارید. در کنار تخت خوابتان و یا در گوشه ای از خیاط خلوت آن را جای دهید. به عبارت ساده تر در هر مکانی که تمایل به استفاده از آن داشته باشید میتوانید قرار دهید.

رایج ترین سوالات درباره تاب ریلکسی

علاوه بر کاربرد تاب ریلکسی سوالات رایج دیگری نیز در ارتباط با این صندلی پرسیده می شود که در ادامه قصد پاسخگویی به برخی از آن ها را داریم:

تاب ریلکسی چه مقدار وزن را تحمل میکند؟

یکی از نگرانی های مهم افراد درباره تاب ریلکی قابلیت ان در تحمل وزن است. این صندلی اگر به صورت یکنفره باشد تا وزن 130 کیلوگرم را تحمل میکند. نمونه های دونفره آن نیز وزنی تا حدود 250 کیلوگرم را تحمل میکنند. حفظ تعادل در این تاب ها بسیار حائز اهمیت است به همین خاطر بهتر است بیشتر از این وزن از آن ها استفاده نشود.

تاب ریلکسی زیبا

انواع تاب ریلکسی کدام است؟

کاربرد تاب ریلکسی یکی است اما انواع گوناگونی دارد. این تنوع علاوه بر شکل ظاهری در متریال به کار رفته در آن است. برخی از این تاب ها به صورت حصار و سبدی هستند که برای استفاده در محیط های سرپوشیده مناسب هستند و برخی به صورت فلزی و قابل استفاده رد فضای باز نیز می باشند. الیاف و پارچه به کار رفته در رویه نشیمنگاه آن نیز بسیار متنوع است و بستگی به نظر و خواست شما و البته شرایط مورد استفاده تان دارد.

پر طرفدار ترین رنگ تاب ریلکسی

انتخاب رنگ این وسیله کاملا بستگی به نظر و سلیقه شما دارد. شما میتوانید هر رنگی از آن را استفاده کنید. البته اگر در کنار مبلمان قرار میدهید بهتر است از نظر رنگ با آن ها خوانایی داشته باشد. در غیر این صورت میتوانید هر رنگی را انتخاب کنید. رنگ های شاد و جذاب که سرشار از هیجان هستند مانند: زرد، نارنجی، قرمز و … جر پرطرفدار ترین ها می باشند. البته رنگ هایی مانند: مشکی، کرمی، قهوه ای و … نیز بسیار محبوب بوده و خواهان مخصوص خود را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه