علم فنگ شویی در پذیرایی

با فنگ شویی پذیرایی خانه ای مطابق با احساس درونی خود داشته باشید

یکی از جذاب ترین راه ها برای داشتن خانه ای با دکوراسیون جذاب و مناسب پیروی از اصول فنگ شویی است. این اصول که اصالت آن ها به چندین هزار قبل بازمیگردد و در چین بسیار شناخته شده است به شما کمک میکند تا جریان انرژی را درون پذیرایی خانه تان کنترل کنید. قطعا چنین توجهی به محیط باعث میشود تا دکوراسیون پذیرایی  شما بسیار شیک و منظم و البته دلنشین باشد.

چگونه فنگ شویی پذیرایی را عملی کنیم؟

قرار نیست شاخ غول را بشکنید و یا کفش آهنین به پا کنید. تنها باید از همان بدو ورود به پذیرایی خانه به جزئیات دقیق شوید و یک سری نکات را رعایت کنید. اما این نکات کدام است؟ استیل جابز در این مقال سعی بر معرفی این نکات دارد تا با استفاده از آن ها فضایی پر از انرژی مثبت و آرامش برای خود و اطرافیانتان به ارمغان آورید پس تا ادامه مقاله با ما همراه شوید.

ورودی پذیرایی بخش حائز اهمیت برای فنگ شویی

طبق این علم ورودی خانه باید با پذیرایی تفکیک شود. این تفکیک میتواند به وسیله یک راهرو صورت بگیرد و یا با استفاده از یک دیوار جدا کننده، دلیل آن هم این است که انرژی هایی که از بیرون به خانه وارد میشوند در همان ابتدا جذب شوند و انرژی های منفی به درون پذیرایی راه نیابند. به همین خاطر باید دکوراسیون شیک و منظمی هم در ورودی پذیرایی قرار دهید و از شلختگی به دور باشید. بهتر است جلو درب پذیرایی از یک پادری استفاده کنید تا به محض ورود آلودگی های زیر کفش شما و انرژی منفی های همراه آن را جذب نماید. قرار دادن یک جاکفشی نیز ضروری است تا بتوانید کفش های خود را درون آن بگذارید از بهم ریختگی و بوی بد آن ها جلوگیری کنید. جهت زیباسازی آن هم شی دکوری و یا آینه و … میتوانید روی جاکفشی قرار دهید.

ورودی خانه و فنگ شویی پذیرایی

به درستی از انرژی چی در پذیرایی استفاده نمایید

یکی از انرژی های مهم فنگ شویی انرژی چی است که باید به درستی از آن استفاده نمایید. این انرژی که از نوع مثبت است سبب میشود تا روابط عاطفی، رفاهی و مالی و شانس خوب نصیب شما شود. این انرژی از همان درب ورودی بادی شروع شود. اولین نکته برای ایجاد آن این است که دکوراسیون پذیرایی خانه به گونه ای انجام شود که مبلمان در سر راه قرار نگیرند و مانع از رفت و آمد نشوند. این فضا مختص میزبانی از مهمانان و دوستان شما است پس باید زیبایی چشمگری داشته باشد. طبق اصول فنگ شویی پذیرایی، شما باید مبلمان را در برابر ورودی قرار دهید تا آرامش بیشتری ایجاد شود.  این نکته را هم در نظر بگیرید که طریقه قرارگیری آن ها باید به گونه ای باشد تا افراد بتوانند به راحتی با یکدیگر معاشرت کنند و مانعی در بین آن ها وجود نداشته باشد.

مبلمان پذیرایی و نحوه چیدمان آن ها

اگر فضای سالن پذیرایی شما کم است نباید به سراغ لوازم بزرگ و حتی غیر کاربردی بروید. مبلمان باید به نحوی در کنار یکدیگر قرار داده شوند که محفلی جهت دور همی در پذیرایی ایجاد شود. البته در برخی خانه ها با توجه به معماری و طراحی آن این امکان وجود ندارد. در این صورت شما باید دست به دامن لوازم دکوری و اکسسوری های فضا شوید. برای مثال از گلدان های بزرگ با پایه های بلند و البته با گیاهان طبیعی استفاده کنید. بهتر است گیاه انتخابی شما برگ های پهنی داشته باشد تا به راحتی بتواند انرژی منفی بیشتری را از پذیرایی جذب نماید. انتخاب های دیگری همچون آباژور و یا شومینه و … نیز در پیش رو دارید تا بتوانید از طریق آن ها جریان انرژی را درون پذیرایی خانه حفظ نمایید.

چیدمان مبلمان و فنگ شویی

موقعیت قرارگیری سالن پذیرایی

اصل مهم در این علم باشکوه و عظیم وجود دارد که میگوید، اتاق پذیرایی که موقعیت جغرافیایی آن به سمت جنوب است برای افرادی مناسب است که علاقه دارند صبح زود بیدار شوند و زا طلوع آفتاب لذت ببرند. در حالی که موقعیت جغرافیای به سمت غرب بیشتر مناسب اشخاصی است که به شب بیداری و دورهمی های تا دیروقت علاقه دارند. دانستن این قانون دکوراسیون پذیرایی باعث میشود تا قبل از خرید خانه تمام جوانب را بررسی کنید و متناسب با نیاز خود انتخاب کنید تا آسایش را با تمام وجود تجربه نمایید.

تزئین پذیرایی با رعایت فنگ شویی

علاوه بر مبلمان پذیرایی شما جهت زیباتر شدن به یک سری لوازم دکوری و … نیز نیازمند است. این لوازم میتواند یک گلدان یک تابلو از شهر و منظره زیبایی که قصد دارید در آینده به انجا سفر کنید، قفسه کتاب و یا حتی تنگ ماهی و … باشد. هر کدام از این المان ها با توجه به میزان علاقه شما میتواند احساس دلنشین و خوشایندی را برایتان ایجاد کند. پس از این احساس غافل نشوید. چرا که شما زمانی با تمام وجود آرامش را احساس خواهید کرد که تمام علاقه مندی هایتان را در پذیرایی داشته باشید و بتوانید از وجود آن ها لذت ببرید.

نکات مهم و کاربردی در فنگ شویی پذیرایی

در فنگ شویی پذیرایی از آینه ها در بخش های مختلف خانه استفاده نمایید. وجود همچین سطح صاف، درخشان و روشنی باعث میشود تا انرژی در محیط جریان یابد و همچنین روشنایی فضا بیشتر شود. همانطور که میدانید نور میتواند حس آرامش بخشی در درونتان ایجاد نماید. همه بخش های خانه را مرتب نگه دارید گویی که همین الان مهمان دارید. هر روز آن خا را گردگیری کنید تا همیشه زیبایی خود را حفظ نماید. در فنگ شویی پذیرایی به وجود پرده توصیه فراوان میشود اما بهتر است از پرده های ضخیم استفاده نکنید و آن ها را با نمونه های نازک تر و ساده تر جایگزین نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه