نحوه فنگ شویی اتاق خواب

اتاق خواب خود را بر اساس علم فنگ شویی بچینید

اتاق خواب فضای مجزایی از خانه برای رسیدن به آرامش و استراحت است. مهم است که شما در این اتاق احساس امنیت و آسایش داشته باشید. شما بیشتر اوقاتی که در این اتاق هستید صرف خوابیدن میکنید و در وضعیت منفعل قرار میگیرد و به همین خاطر تحت تاثیر انرژی های مختلف اتاق خواب می باشید. علم فنگ شویی و چیدمان به سبک آن باعث میشود تا شما انرژی های مثبتی را در اتاق خواب تان جذب نمایید.

اصول فنگ شویی اتاق خواب

 

نحوه چیدمان اتاق خواب با اصول فنگ شویی

برای آنکه انرژی های مثبت را به سمت خود جذب کنید و تا حد امکان از انرزی های منفی به دور باشید باید اصول فنگ شویی را در اتاق خواب خود رعایت کنید. این اصول برای هر مبلمانی متفاوت است. در ادامه به مهم ترین و تاثیر گذار ترین آن ها اشاره خواهیم کرد پس با استیل جابز تا انتهاب این مقاله همراه شوید.

تخت و رعایت موقعیت فرماندهی آن

شایدجالب باشد اگر بدانید تخت شما در اتاق خواب تان حکم فرمانروا را دارد و باید آن را در یک موقعیت فرماندهی قرار دهید. منظور از این موقعیت قرار دادن تخت در بخشی از اتاق خواب است که موازی با درب نباشد و این در حالی است که شما در روی تخت به سمت درب باشید و بتوانید ورود و خروج هر شخصی به اتاق خواب را ببینید. پس در حالت کلی نباید دری مستقیم در اتاق خواب به روی تخت شما باز شود اما باید بتوانید به در مسلط باشید. از طرفی نباید تخت شما به گونه ای باشد که به هنگام خوابیدن درحالت تابوت نباشید و پاهایتان به سمت درب نباشد. پاهای شما نباید به سمت درب باشد چرا که انرژی های منفی وارد شده از در از پاهایتان به بدن شما منتقل میشود و آرامش خواب و استراحت شما را به هم میریزد.

تخت تاج دار در طراحی اصول فنگ شویی

اگر تخت شما دارای تاج باشد باید به گونه ای قرار گیرد که حدود 3 الی 5 سانتی متر فاصله با دیوار اتاق خواب داشته باشد هدف اصلی از این عمل ایجاد جریان انرژی و جریان هوا است اما در حالت کلی نداشتن فاصله زیاد با دیوار باعث میشود که هنگام خواب احساس امنیت بیشتری داشته باشید. این فاصله را باید برای بخش کناری تختتان نیز رعایت کنید. البته به شرطی که سمت آن دیوار باشد. با انجام این کارها شما کابوس های شبانه خود را به حالت تعادل خواهید رساند. فضای استراحت شما باید هماهنگ و متعادل باشد.

تخت تاج دار در فنگ شویی اتاق خواب

در موقع خواب نباید خود را در آینه اتاق ببینید

هیچ اشکالی ندارد که در اتاق خواب خود از آینه استفاده کنید اما باید یک اصل را رعایت کنید. فنگ شویی اتاق خواب می گوید شما نباید در زمان خواب روبه روی آینه باشید و خود را درون آن ببینید. پس اگر میزی در اتاق دارید که روی آن آینه قرار داده اید و یا آینه قدی در اتاق خواب دارید بهتر است جهت آن رو به روی تخت شما نباشید و یا با ارتفاع بالاتری از تخت قرار گرفته باشد. البته برای آرامش بیشتر در صورتی که نمیتوانید آینه را جا به جا کنید این امکان وجود دارد که آن را بخوابانید و یا با پارچه ای و … آن را بپوشانید.

جایگاه آیینه در فنگ شویی اتاق خواب

تاثیر حذف انباری از زیر تخت در فنگ شویی

احتمالا شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که لوازم اضافه خود را زیر تخت قرار میدهید. زیر تخت تبدیل به یک انباری در دسترس برای ما شده است اما باید بدانید که این امری اشتباه است. شما باید زیر تخت خود را خالی نگهدارید شاید کمی دشوار به نظر برسد اما شدنی است. از آنجایی که شما روی آن ها قرار میگیرید تحت تاثیر آشیا زیر تخت آسایش خود را زا دست خواهید داد و انرژی ساتع شده از آن ها بر ناخودآگاه شما تاثیر بسیاری خواهد گذاشت. بریا مثال وجود کفش ممکن است باعث شود احساس تحرک داشته باشید و یا وجود کتاب و برگه ها به شما حس نگرانی از بابت کارهای شرکت و قراردادهایتان القا کند.

میدان های مغناطیسی الکتریکی را به صفر برسانید

این ساده ترین کاری است که میتوانید در فنگ شویی اتاق خواب انجام دهید. حذف لپ تاپ ها، مودم اینترنت، تلفن و سایر لوازم الکترونیکی باعث میشود تا خطوط برق در فضا از بین برود. این خطوط برای سلامتی بدن مضرر است و تاثیرات منفی بر کیفیت خواب شما دارند. میتوانید به جای این لوازم از ساعت زنگ دار، کتاب و .. استفاده نمایید که باعث میشود تا بسیار خوش خواب تر شوید و صبح زود بیدار شوید و بعد از مدت ها طلوع زیبای آفتاب را به تماشا بنشینید.

ترکیب رنگ های مورد علاقه در اتاق خواب

علم فنگ شویی برای دیزاین اتاق خواب بر این اصل تاکید دارد که از رنگ های مورد علاقه خود برای اتاق خوابتان استفاده کنید. البته به شرطی که جیغ و یا خیلی روشن نباشد. به سراع رنگ های ملایم و خنثی بروید تا ناخودآگاه شما را تحت تاثیر احساسات هیجان انگیز نکند و از طرفی موجب تحریک چشم هایتان نشود. این رنگ باید با لوازم اتاق خواب شما نیز هماهنگی داشته باشد. صورتی رنگ ایده آلی برایتان خواهد بود اگر به دنبال جذب شریک هستید. سبز شما را سرشار از احساس نشاط خواهد کرد و طوسی آرامش را به شما هدیه خواهد داد.

رنگ اتاق خواب در فنگ شویی

در فنگ شویی اتاق خواب ، کتاب ها را کنار بگذارید

منظور ما از این که کتاب ها را از اتاق خواب بیرون کنید، کتاب ها و قفسه های کتابی است که موضوعات تحریک کننده ای دارد و شما را دلواپس میکند. برای مثال میتوان به کتاب های درسی اشاره کرد که باعث دیدن بسیاری از خواب های ترسناک و کابوس های فرزندانمان شده است. شاید سکوت به راحتی در زمان شب ایجاد شود اما وجود این وسیله ها باعث میشود تا شما در همین سکوت نیز صداهای بسیاری را بشنوید. پس تا میتوانید اتاقتان را خلوت کنید. در کنار کتاب ها باید میزکار خود را نیز از اتاق خواب بیرون کنید. این فضای شخصی صرفا برای استراحت و حال خوب شما در نظر گرفته است نه برای کار یا هرچیز دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه