تزیین میزناهارخوری

تزیین میز ناهار خوری با ترفند های بسیار ساده

میز غذا خوری در هر خانه ای به عنوان مبلمان همیشه کاربردی حضور دارد. حال ممکن است شکل و سبک آن و همچنین ابعاد آن ها با یکدیگر متفاوت باشد. اما در حالت کلی یک کارایی را دارند. شما می توانید با تزیین آن صرف غذا را برای خود و خانواده تان دلچسب تر کنید. همچنین در هنگام مهمانی با زیباتر کردن میز و چیدمان آن میتوانید خاطرات بسیار خوشمزه ای را از میزبانی خود به ماندگار بگذارید. اگر نیم دانید چگونه به آن دست یابید تنها کافی است تا انتهای این مقاله در استیل جابز همراه ما باشید.

اکسسوری میز غذاخوری

ایده تزیین میز ناهار خوری دایره ای

یکی از رایج ترین میز های غذا خوری شکل گرد و دایره ای آن است که به دلیل نداشتن گوشه فضای بیشتری را در اطراف آن دارید و حتی در مواقع مورد نیاز میتوانید تعدادی صندلی هم به آن اضافه کنید. برای زیبایی ناهارخوری خود از انواع مختلف رومیزی ها با طرح و رنگ دلخواه خود میتوانید استفاده نمایید. اما بادی دبانید که برای میز دایره ای نباید از رومیزی های مستطیلی استفاده کنید. رومیزی دایره ای را می توانید در هر قطر و اندازه ای که بخواهید انتخاب کنید.

برای جلوه بیشتر به سبک مبملمانتان توجه کنید. در سبک کلاسیک هرچه رو میزی شما بزرگتر باشد جلوه بصری بهتری خواهد داشت و در سبک مدرن کاهش قطر آن به زیبایی و جلوه بیشتر آن کمک بسیار خواهد کرد. در این میزها بهتر است از سینی ها و دکوراتیو هایی با شکل ظاهری دایره ای شکل استفاده کنید. توجه کنید که قرار دادن الان های دکوری مانند شمعدان و … باید در مرکز میز باشد.

ناهارخوری استیل مدرن

 

چگونه میز ناهار خوری مستطیلی را تزیین کنیم؟

بعد از نمونه گرد، طرح مستطیلی در ابعاد گوناگون طرفدار بسیاری دارد و بسیار به کار برده می شود. در این میزها باید از رومیزی های مستطیلی استفاده کنید. جدید ترین نوع آن ها طول بلند و عرض کمی دارند که تنها طول مرکزی میز را پوشش می دهند. در راستای همین رومیزی هم میتوانید دکور های خود را بچینید.

اکسسوری میز ناهارخوری

 

از آنجایی که این میزها طول بیشتری دارند باید در چیدمان آن ها جهت جلوه قشنگ تر از قانون تقارن پیروی کنید. به این صورت که اگر یک سمت میز شمعدان قرار میدهید به موازات آن سمت دیگر نیز شمعدان قرار دهید. می توانید از دو رومیزی گرد کوچک نیز در دو سمت رویه میز در زیر لوازم دکوری استفاده نمایید. اگر خواهان چیدمان شلوغ هستید میتوانید در بین شمعدان ها از گلدان های بزرگ با گل هایی زیبا و یا ظروف دکوری با ارزش مانند: کشکول ها و … استفاده نمایید.

بهترین ایده ها برای تزیین میز ناهار خوری مربعی

این نوع از میز های غذا خوری اغلب در اندازه های کوچک تری ساخته می شوند. پس طبیعی است که برای زیبایی بیشتر باید از لوازم تزیینی و دکوری کوچک تری استفاده کنید. برای رومیزی های آن میتوانید از هر دو نمونه گرد و مستطیل و حتی مربع استفاده کنید. اگر به نظرتان دست وو پاگیر نباشد میتوانید از رومیزی هایی با ابعاد بزرگ تر استفاده کنید که از کناره های آن به سمت زمین آویزان شوند.

اکسسوری میز ناهار خوری

رومیزی و تاثیر آن در تزیین میز ناهار خوری

رومیزی ها همانند پوشش میزها هستند و استفاده از آن ها الزامی است. انتخاب طرح، رنگ، اندازه و … آن بستگی به سلیقه شما و تم رنگی محیط اطراف دارد که می خواهید میز را در آنجا قرار دهید. نیاز نیست حتما رومیزی را با میزهای ناهارخوری و یا رنگ میز و … ست کنید. با کمی توجه به اطراف گزینه های مناسب تر و جذاب تری هم پیدا خواهید کرد، برای مثال: کوسن مبل ها، کناره پرده ها، طرح شمعدان ها و … گزینه هایی هستند که به شما در ایجاد تنوع و زیبایی یاری خواهند کرد.

تزیین شیک میز ناهارخوری

میزناهارخوری خود را کجا قرار دهیم؟

علاوه بر تزیین آن محل قرار دادن میز و صندلی های غذاخوری نیز می تواند در زیبایی آن بسیار تاثیر گذار باشد. بهتر است میز خود را در بخشی از خانه قرار دهید که روشنایی مناسبی داشته باشد. برای نورپردازی زیباتر قادر هستید در بالای آن از لوستر های شیک و جدید نیز استفاده نمایید. توصیه می شود در مقابل دیوار کناری میز ناهارخوری نیز از کنسول با آینه استفاده کنید.

ایده تزیین میز غذاخوری

اینه و انعکاس نور از آن فضایی روشن تر و ایده آل تر ایجاد خواهد کرد. بهتر است در زیر میز خود از فرش استفاده کنید. شاید فکر کنید تزیین این غذاخوری تنها به روی میز ختم می شود اما بهتر است بدانید که دیوار های اطراف آن نیز در این زیبایی بی نقش نیستند. بهتر است دیوار های اطراف آن طرح و رنگی ساده و روشن داشته باشند. همچنین نصب تابلو های فانتزی و یا تابلوهای نقاشی هم می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

ایده تزیین میز ناهارخوری

نکاتی ساده اما تاثیرگذار برای تزیین میز غذا خوری

از موارد دیگر که میتوانید با استفاده از آن ها دکوراسیون شیکی برای ناهار خوری خود داشته باشید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرار دادن یک گلدان با پایه بلند در کنار میز شما با گل هایی زیبا و شکوفه هایی خوش رنگ میتواند جذابیت فضا را بیشتر کند.
  • مهم ترین عامل زیبایی و به چشم آمدن تزیین میز ناهار خوری استفاده از ظروف یکدست و ست می باشد. قطعا جلوه ای که ظرف های ست دارند ظروف دیگر ندارند که هر کدام از یک طرح و رنگ باشند.
  • برای تزیین میز خود می توانید از میوه آرایی و تزیین غذاها و خوراک های خود در ظرف های شیک و جذاب استفاده کنید که زیبایی آن را دو چندان کنند و اشتهای شما را بیشتر نمایند.

تزیین میز ناهارخوری

  • پاکی و پاکیزگی همیشه مورد علاقه همگان قرار دارد. میز ناهارخوری بیشتر در معرض گرد و خاک، روغن و … است. یکی از ساده ترین و راحت ترین روش های زیبا سازی آن تمیز نگهداشتن آن است که بسیار حائز اهمیت می باشد.
  • اگر میزناهارخوری شما در داخل آشپزخانه قرار دارد میتوانید از ست آشپزخانه، ست های نمکدان و …. نیز به عنوان تزیین در روی آن استفاده کنید.
  • لوازم دکوری شما بادی از نظر جنس با جنس میزتان نیز هماهنگ باشد. برای مثال شما نمی توانید روی میز ناهارخوری استیل از دکوراتیو های چوبی استفاده کنید و بالعکس.

تزیین میز غذاخوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه