تزیین میز جلومبلی به سبک مدرن

تزئین میز جلومبلی جذابیتی برای همیشه

میز های جلومبلی همواره در سالن های پذیرایی و نشیمن حضور دارند. این میزها علاوه بر کاربردی که دارند میتوانند زیبایی محیط را بیشتر کنند به شرطی که توجه بیشتری را صرف آن ها کنید و با استفاده از لوازم مختلفی آن را تزئین نمایید. لوازمی که جهت تزئین بر روی مزها قرار داده میشود به صورت دائمی بر روی میز قرار میگیرند و نیاز به جا به جایی و یا تغییر هر روزه آن ها نیست. این لوازم هم میتوانند از وسیله های مورد استفاده تشکیل شود و هم صرفا یک المان دکوری باشد.

ایده های برتر تزئین میز جلومبلی

نحوه چیدمان و تزئین میز جلومبلی و همینطور میز عسلی بیشتر بستگی به ذوق و سلیقه شما دارد. اما بهتر است برای کسب نتیجه رضابت بخش به جنس میز، شکل، رنگ و ابعاد آن توجه کنید. ایده هیابسیار جذاب و متنوعی وجود دارد که میتوانید از آن ها استفاده نمایید و یا حتی از آن ها الهام بگیرید. از برترین این ایده ها که میتوانید به راحتی در خانه آن را اجرایی نمایید عبارتند از:

تزیین شیک جلومبلی با گل

تزئین با استفاده از سینی روی میز

سینی های تزئینی جز لوازم امروزی هستند که بسیار زیبا و البته جذاب هستند. این سینی ها کار را برای شما راحت میکنند چرا که تنها باید لوازم را درون آن قرار دهید و دغدغه ای از بابت قرار دادن و چیدن آن نخواهید بود. نظم ایجاد شده با آن نیز در جذابیت ظاهری بسیار تاثیر خواهد داشت. در صورت پذیرایی از مهمان و … هم میتوانید به راحتی از روی میز بردارید. هرچه این سینی بزرگتر باشد برای پر کردن آن به قطعه های بیشتری نیاز خواهید داشت. البته ابعاد سینی بستگی به ابعاد میز شما دارد. بهتر است شکل هندسی آن هم با میز یکی باشد. درون ابن میز هرچه المان دکوراتیوی را که بخواهید از گلدان گرفته تا شمع و … میتوانید جای دهید.

برای تزیین جلومبلی از ظروف هماهنگ و هم جنس استفاده کنید

همه ما بر روی میز جلومبلی ظروف های مختلفی را مانند قندان، شکلات خوری و … قرار میدهیم. اگر جنس آن ها با یکدیگر متفاوت باشد از نظر ظاهری آنطور که باید زیبا نخواهد بود و به عبارتی هر یک از آن ها ساز خود را خواهند زد. اما زمانی که ا زظر.ف یکدست و یک جنس استفاده میکنید زیبایی و ارزش آن ها به چشم خواهد آمد. برای مثال میتوانید از ظروف مسی و برنز، کریستال و … بهره ببرید.

کاربرد شمع و فانوس در تزیین جلومبلی

یکی دیگر از روش های تزئین میز جلو مبلی قرار دادن شمع و یا فانوس بر روی آن است. انواع شمع ها با طرح های گوناگون و متنوع وجود دارند که میتوانید بر روی میز بچینید. در کنار شمع ها میتوان لوازم دیگری همچون فانوس، کتابف مجسمه های کوچک، گل و … نیز قرار داد. زیبایی این شمع ها در هنگام شب و روشن نمودن آن ها بسیار بیشتر خواهد بود. برای تاثیر بیشتر پیشنهاد میکنیم به سراغ شمع های عطر دار بروید تا فضا را معطر کنید.

دیزاین شیک و زیبای جلومبلی

مجسمه ها بهترین گزینه هستند

به این منظور میتوانید از مجسمه ها هم استفاده کنید. طرح انتخابی شما باید تناسبی با سبک چیدمانتان داشته باشد و از نظر رنگ و ابعاد نیز متناسب باشد. استفاده از نمکدان ها، جا دستمالی ها و … که امروزه به صورت مجسمه های کوچک و بامزه در بازار موجود هستند یکی دیگر از ترفند های تزئین میز جلومبلی خواهد بود.

کتاب ها در دیزاین میز جلومبلی فضایی رویایی و فرهنگی ایجاد خواهند کرد

این یک توصیه بسیار خارق العاده خواهد بود البته اگر اهل مطالعه باشد. نگران نباشید چرا که در غیر این صورت نیز میتوانید فضایی جذاب با چند کتاب بر روی میز و ایجاد کنید. اگر سایز و رنگ کتاب ها نیز با یکدیگر هماهنگ باشد هم که چه بهتر چرا که تاثیر بیشتری خواهد داشت. قرار دادن کتاب در طبقه پایین میزهای دوطبقه از رایج ترین نمونه های تزئین جلومبلی است.

از باکس های مزه استفاده کنید

برای تزئین میزتان به سراغ خوراکی ها بروید. میتوانید از باکس های مدرن امروزی که بسایر شیک هم هستند استفاده کنید. خوراکی هایی مانند: میوه خشک، لواشک، شکلات، سوهان، نقل، کشمش و … را درون آن ها بریزید تا هم برای پذیرایی یاری رسان شما باشند و هم از نظر زیبایی جلوه کنند و میز شما را زیباتر نشان دهند.

از شاخه ها و تنه های گیاهان استفاده کنید

این ایده برای سبک کلاسیک، روستیک و حتی مدرن جواب خواهد داد. کافی است در یکی از روزهایی که در جنگل مشغول گردش هستید چشمتان به تنه یک درخت بیفتاد تا بتوانید آن را با خود به خاه بیاورید. این تنه درخت در هر ابعادی میتواند باشد. برای جذابیت بیشتر میتوانید از ان توپ های رنگی، جملات انگیزشی، روبان های رنگی و … آویزیان کنید. در این صورت بهتر است میز شما در مقابل دیوار قرار داشته باشد.

تزیین زیبای جلومبلی امروزی

نکات مهم و طلایی برای تزئین میز جلو مبلی

برای تزئین میزجلومبلی باید به سبک دکوراسیون خود توجه کنید. شما در سبک روستیک که اغلب لوازمتان از جنس چوب است نمیتوانید از سینی از جنس آینه استفاده کنید و … . لوازم به کار گرفته جهت بهتر دیده شدن سطح میز باید متناسب با سایر مبلمان منزل باشند و هم از نظر جنس و هم از نظر رنگ با یکدیگر هماهنگی ایجاد کنند.

زمانی که جنس رویه میز شما از شیشه است باید به طرح و رنگ کفس آن نیز دقت کنید.. طرح فرش های شلوغ و یا رنگ های تند پوشش کف از روی میز نمایان خواهد بود وو نمیتوان جهت تزئین ان را نادیده گرفت. البته میتوانید از رومیزی های جذاب و زیبا استفاده کنید.

محل قرار گیری لوازم دکوراتیو روی میز بسیار مهم است. لوازم باید به طوری قرار گرفته باشند که از تمامی زاویه های قابل دیدن باشند. همچنین نباید کل فضا را اشغال نمایندو شما برای قرار دادن لیوان و بشقاب خود باید به اندازه کافی جا داشته باشید.

شلوغ نکنید. قرار نیست شما از هر چیزی که خوشتان می آید و دوست دارید به عنوان تزئین روی میزتان استفاده کنید. نظم، سادگی و راحتی مهم ترین نکاتی است که باید به آن ها توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه