دکوزاسیون تراس کوچک

دکوراسیون تراس و بالکن کوچک

در دنیای امروزه با بیشتر شدن فضاهای آپارتمانی دیگر مثل قدیم حیاط خانه مورد توجه نیست و کارایی خودش را از دست داده است در چنین شرایطی داشتن یک فضای باز مثل وجود یک تراس و یا بالکن کوچک بسیار دلچسب خواهد بود در حقیقت بالکن های کوچک، نسل امروزی ایوان خانه های قدیمی هستند که بین فضای داخل و خارج ارتباط ایجاد می کند و نورگیر خوبی برای خانه می باشند. بنابراین به دلیل القای یک حس ناب و دلنشین در کاربر، مسلما یک فضای جذاب برای تامین یک حس لطیف در بین چارچوب خانه خواهد بود به این خاطر باید همانند دکوراسیون داخلی به طراحی دکوراسیون تراس و بالکن کوچک خانه مان توجه ویژه ای داشته باشیم.

تراس و بالکن کوچک

 

تفاوت تراس و بالکن در معماری

قبل از شروع به ایده پردازی برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک خانه باید در ابتدا تفاوت بین این دو را بدانیم. در واقع هر کدام تعاریف مختص خودشان را دارند. بالکن حداقل از یک سمت با فضای بیرون در ارتباط است و شکل جدید و امروزی ایوان خانه های قدیمی در فضای آپارتمان نشینی میباشد. فضای تراس هم همانند بالکن است با این تفاوت که سقف ندارد از این رو قسمتی از آپارتمان به شمار نمی رود. آیتم های کاربردی و دلنشین برای چیدمان دکوراسیون تراس و بالکن کوچک می تواند شامل هر نوع مشخصه جذاب مورد دلخواه شما باشد از جمله:

چیدمان مبل در دکوراسیون تراس و بالکن کوچک

یکی از عناصر مهم و کاربردی در چیدمان دکوراسیون تراس و بالکن کوچک مبلمان میباشد که انتخاب آن بستگی به موارد زیادی دارد از قبیل: کوچک بودن فضای بالکن، مدت زمان استفاده از محیط بالکن، آب و هوای منطقه، تعداد افرادی که از این فضا استفاده خواهند کرد و نوع کاربردی که برای شما خواهد داشت. همه این موارد تعیین می کنند که چه مبلی با چه جنس و در چه اندازه ای مناسب دکوراسیون تراس و بالکن کوچک شما است. علاوه بر میزان کارایی و دوام مبل باید جنبه زیبایی قضیه فراموش نشود و از کوسن های رنگارنگ برای افزودن حس نشاط و شادابی به محیط حتما استفاده شود.

طراحی تراس و بالکن کوچک

میزهای تاشو آیتمی بسیار کاربردی برای تراس و بالکن کوچک

اگر فضای شما آنقدر کوچک و نقلی می باشد که نمی توانید از میز برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک استفاده کنید پیشنهاد ما به شما قرار دادن یک میز تاشو که به دیوار کناری و یا نرده بالکن نصب می شود. اینگونه میزها جایگزین مناسبی به جای میز های ثابت میباشند فضای کوچک بالکن شما را شلوغ نشان نخواهد داد.

طراحی نرده های منحصربفرد، المانی زیبا برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک

اکثرا شما هیچ گونه دخالتی در انتخاب جنس و مدل نرده هایتان ندارید و اینگونه حفاظ ها در حین ساخت و ساز نصب می شوند ولی می توانید رنگ آن را تغییر بدهید و یا اگر خواستید نرده دیگری برای آن طبق خواسته خودتان طراحی کنید. در کل عوامل دخیل در انتخاب یک نرده مناسب به موارد بسیاری از جمله میزان حصاری که برای تراستان می خواهید داشته باشید و یا به حفاظت کودکانتان بستگی دارد و یا اینکه سبک جدید و خاصی برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچکتان میخواهید پیاده کنید. نرده های فلزی، چوبی، حفاظ های شیشه ای، چوبی، نرده کابلی، سنگی و فلاوربکس نمونه ای از انواع نرده ها هستند که می توانید متناسب با زیبایی نمای منزلتان و کاربردی که دارد مناسب ترین را برای بالکن و تراستان اجرا کنید.

نحوه ی نورپردازی بالکن و تراس کوچک خانه دلربای

اگر دوست دارید شب ها از تراس و یا بالکن کوچکتان استفاده کنید و در آن کتاب بخوانید و یا با اهالی خانه در آنجا گپ و گفت کنید یک نورپردازی دلنشین با استفاده از فانوس های جذاب، ریسه های نور و انواع دیگر چراغ های روشنایی فانتزی، یک فضای رویایی و دوستانه برای خودتان رقم بزنید.

طراحی دکوراسیون تراس کوچک

زیبایی دلنواز نمای خانه با یک تراس و بالکن چیده شده از گل های لطیف

وجود گل و گیاه در هر محیط حس سرزندگی و طراوت با یک عطر دلچسب به ارمغان خواهد آورد شما می توانید با چیدن گل هایی که دوست دارید با اصول فنگ شویی یک انرژی مثبت در محیط به جریان بندازید و با استفاده خلاقانه یک فضای روستیک جذاب برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک طراحی کنید. یکی از جذابیت های بکارگیری گل در بالکن استفاده از گیاهان رونده برای ایجاد یک نمای سبز بر روی دیوار میباشد.

بکارگرفتن چوب به عنوان یک ترفند زیباسازی دکوراسیون تراس و بالکن کوچک

شما میتوانید از این عنصر طبیعی برای نرده ها، پوشاندن بخش هایی از دیوار و حتی کف سازی فضا استفاده کنید. ترموود یک نوع محصول برگرفته از چوب می باشد که یک گزینه بسیار مناسب برای فضای بالکن خواهد بود و یک خاصیت مهمی که دارد مقاومت در برابر حرارت و رطوبت میباشد.

رنگ عنصری مهم در طراحی

یکی از عناصر مهم در طراحی طیف رنگی مورد استفاده می باشد که به تنهایی یک آیتم چشم نواز در نمای خلق شده خواهد بود. از این رو توجه به طیف رنگی در سبک دکوراسیون تراس و بالکن کوچک منزل شما بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر فضای تراس و بالکنتان خیلی کوچک است بهتر است از رنگ های روشن برای بزرگتر دیده شدن فضا استفاده کنید.  در عین حال یک فضای گرم و دنج برای دورهمی چند نفره خانوادگی فراهم کنید. علاوه بر تمام مواردی که گفته شد شما میتوانید از وسایل خاص خودتان برای تزئین دکوراسیون تراس و بالکن کوچک و زیبایتان بهره بگیرید به عنوان مثال می توانید یک خانه کوچک برای حیوان خانگیتان در گوشه ای از بالکن در نظر بگیرید و یا از مجسمه و کاشی های رنگی برای آن استفاده کنید حتی می توانید قفسه کتابخانه برای آن نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه