اتاق مطالعه زیبا در منزل

دکوراسیون اتاق مطالعه در منزل

امروزه در خانه های جدید با دکوراسیون های اعیانی و لوکس فضای مشخص و جداگانه ای برای مطالعه اعضای خانواده نیز در نظر گرفته می شود. این فضا مختص مطالعه و انجام تکالیف کودکان و … می باشد به همین خاطر از نظر چیدمان و دکوراسیون با دیگر بخش های خانه متفاوت است. طراحی کلی و جلوه نمای ان به صورت کاملا سلیقه ای و شخصی سازی شده است اما در حالت کلی برای چنین فضایی باید یک سری فاکتور های مهم و اساسی رعایت شود که بتوانید از ان استفاده نمایید.

اتاق مطالعه در منزل

مهم ترین ویژگی های دکوراسیون اتاق مطالعه چیست؟

اتاق مطالعه معمولا ارامش بخش ترین قسمت خانه است که سکوت رد آن پابرجا است و همچنین گرمی و تم رنگی ان به گونه ای است که احساس کسالت و خستگی نداشته باشید. از مهم ترین ویژگی های این اتاق میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

1- این مکان باید سراشر از انرژی مثبت باشد و احساس راحتی بیشتری در ان داشته باشید.

2- با تیپ شخصیت شما خوانایی داشته باشد و شما را برای مطالعه ترغیب کند.

3- با روش های مطالعه شما سازگاری داشته باشد.

4- متناسب با نیازتان طراحی و چیده شود تا بتوانید تمامی لوازمی که در حین مطالعه به آن نیاز پیدا خواهید کرد را در اتاق قرار دهید.

5- نور پردازی مناسبی داشته باشد تا بتوانید در هر ساعت از شبانه روز که میخواهید به مطالعه بپردازید.

استاندارد های مهم دکوراسیون اتاق مطالعه

شاید کمی عجبب بنظر برسد اما دکوراسیون اتاق مطالعه نیاز مند رعایت یک سری استاندارد ها است که بتوانید سلامتی و آسایش خود را در هنگام مطالعه حفظ نمایید. برخی از مهم ترین این استاندارد ها عبارتند از:

صندلی نرم و راحت داشته باشید

شما در هنگام مطالعه به یک نشیمنگاه نرم و راحت نیاز دارید که متناسب با اناتومی بدن باشد و آسیبی به کمر شما وارد نکند. میتوانید در بخش میانی اتاق از مبل های کوچک استفاده کنید.

اتاق مطالعه کودک

میز مطالعه با ارتفاع مناسب انتخاب کنید

میز شما باید ارتفاع و اندازه استاندارد داشته باشد تا در هنگام مطالعه کردن خود را خیلی خم و یا بالا نگیرید. این نکات را باید قبل از خرید میزمطالعه خود مد نظر داشته باشید و تنها به زیبایی و تم رنگی آن توجه نکنید.

چراغ مطالعه با میزان نور مناسب انتخاب نمایید

چراغ مطالعه نیز یکی از نیازمندی های شما در اتاق مطالعه خواهد بود، نور ان نباید رنگی باشد و همچنین نباید شدن زیادی داشته باشد تا به چشم های شما آسیب برساند.

از قفسه کتاب دیواری استفاده کنید

به کار گرفتن قفسه های دیواری سبب می شود تا شما فضای بیشتری در اختیار داشته باشید همچنین به راحتی کتاب های خود را درون ان قرار دهید. منظره قفسه کتاب پر از کتاب که تمامی ان ها را مطالعه کردید جز بهترین صحنه ها برای شما خواهد بود.

ایده های جذاب برای دکوراسیون اتاق مطالعه منزل

برای دکوراسیون اتاق مطالعه شما میتوانید از گزینه های مختلفی استفاده کنید. همه چیز به نظر شخصی شما برمیگردد اما پیش از انتخاب ایده ها بهتر است با یک سری تصمیمات مانند رنگ و مدل و … را بگیرید تا کار برایتان ساده تر شود. در این خصوص سعی کردیم تا در ادامه به شما برای انتخاب مناسب کمک کنیم.

رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق مطالعه

همه ما تصوری که از اتاق مطالعه داریم در حاله یا از رنگ قهوه ای خلاصه می شود. شاید به این دلیل است که اکثر کتابخانه ها و اتاق کتاب های فیلم ها و … همگی به این رنگ بوده اند. اما نباید خودتان را به این رنگ محدود کنید. رنگ قهوه ای و تناژ های مختلف ان مانند عسلی، کرمی و طلایی و … برای چیدمان کلاسیک مناسب خواهد بود. اما برای دکوراسیون مدرن باید رنگ های روشن تر و جذاب تری را انتخاب کنید. از برترین و پر طرفدار ترین این رنگ ها میتوان به سرمه ای، طوسی، خردلی، سفید و … اشاره داشت. بهتر است برای اتاق از ترکیب چند رنگ استفاده کنید تا برایتان خسته کننده نباشد و همچنین زیبایی ظاهری ان انرژی بخش باشد.

طراحی اتاق مطالعه منزل

از فرش برای پوشش کف اتاق مطالعه استفاده کنید

اتاق مطالعه شما باید احساس گرمی و صمیمت را به شما القا دهد به همین خاطر بسیار مهم است که وقتی وارد ان می شوید پایتان روی سطح سرد و سفت کف نگذارید. فرش را در بخش مرکزی اتاق بیندازید به گونه ای تا زیر پایه صندلی هایتان برسد. رنگ و طرح ففرش را نیز متناسب با چیدمان و تم اتاقتان برگزینید.

یک گلدان زیبا داشته باشید

وجود یک گیاه جذاب و سبز که نفس میکشد باعث می شود تا شادابی و طراوت را در اتاق خود برای همیشه داشته باشید. همچنین میتوانید از ان به عنوان تصفیه کننده هوا اتاق نیز بهره مند شوید. میتوانید این گلدان را روی قفسه و یا روی میز قرار دهید. اگر بزرگ است و وزن زیادی هم دارد در گوشخ ای از اتاق قرار دهید.

پرده های مناسب برگزینید

اگر اتاق شما پنجره داشته باشید قطعا شانس اورده اید چرا که به راحتی میتوانید در زمان هایی که خسته هستید پرده را کنار بزنید و از هوای منحصر به فرد بیرون استفاده کنید. همچنین میتوانید دمای محیط را با ن متعادل کنید. شما باید یک پرده مناسب هم برای ان در نظر بگیرید تا بتوانید در هنگام افتاب پرده را بکشید.

نورپردازی اتاق مطالعه بسیار مهم است

شما باید علاوه بر چراغ مطالعه از یک اوستر مناسب استفاده کنید تا نور عمومی محیط را تامین نمایید و محیطی ارام و پر نور برایتان ایجاد کند تا در هنگام مطالعه دچار مشکل نشوید. تمامی تجهیزات خود را به همراه داشته باشید قطعا اینکه در میان وسط مطالعه اتقا را برای اوردن کاغذ یادداشت و یا خودکار و … ترک کنید حواستان پرت خواهد شد. از این رو بهتر است قبل تمامی تجهیزات و لوازمی که در زمان مطالعه ممکن است به ان نیاز داشته باشید را در اتاق قرار دهید. برخی از این لوازم عبارتند از: لپ تاپ، شارژر، بوکمارک، دفترچه یادداشت، کاغذ، خودکار و مداد و … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه