دکوراسیون مستر روم

اتاق مستر یک سویت کامل در خانه

به عبارت ساده تر به هر اتاقی که دارای سرویس بهداشتی و حمام جداگانه باشد اتاق مستر گفته می شود. در خانه های ایرانی این اتاق اغلب به توسط پدر و مادر ها انتخاب و اشغال می شود. اما هیچ محدودیتی برای ان وجود ندارد. یعنی شما می توانید در خانه خود بیشتر از یک اتاق خواب مستر داشته باشید. بستگی به طراحی و معماری خانه شما و صد البته بودجه تان دارد. اتاق مستر امکانات رفاهی بیشتری برای اعضا خانواده ایجاد می کند و حس راحتی بیشتری دارد. که البته می توانید ان را بسیار مجهز تر هم بکنید.

اتاق خواب مستر زیبا

تجهیزاتی که می توان برای اتاق خواب مستر در نظر گرفت کدام است؟

هرچه اتاق خواب مستر شما امکانات و تجهیزات بیشتری در اختیارتان قرار بدهد، قطعا بهتر خواهد بود و رفاه بیشتری در ان خواهید داشت. منظور از رفاه این است که برای انجام کار های خود و رفع نیازتان، لازم نیست از اتاق خارج شوید. این امکانات بستگی به بودجه و سرمایه شما، متراژ خانه و اتاقتان و همچنین نظر شخصی شما می تواند متفاوت باشد. اما در حالت کلی شامل موارد زیر می شود:

سرویس بهداشتی و حمام: مولفه شناختی مستر روم داشتن سرویس بهداشتی و حمام در ان است. این دو می توانند به صورت مجزا از هم باشند و یا به صورت تلفیقی دراتاق طراحی شوند. معمولا به منظور استفاده کاربردی از متراژ اتاق، یک فضا برای حمام و دستشویی در نظر گرفته می شود. می توانید شیر الات ان را به روز کنید و یا از دیوار شیشه ای، خشک کن، سنا و … بستگی به نیاز و نظر خودتان در نظر بگیرید.

کمد دیواری در اتاق مستر:

کمد دیواری در هر خانه ای و اتاقی وجود دارد. اما عموما در اتقا خواب مستر ابعاد ان کمی بزرگتر بوده و به دنبال ان راحتی بیشتری برایتان ایجاد می کند چرا که می توانید کلیه لوازم خود را به سهولت درون ان جای دهید. البته در صورت امکان می توانید سرتاسر دیوار ان را با کمد پوشش دهید.

بالکن: در دنیای معماری و نقشه کشی، اتاق خواب مستر را در بخشی از خانه طراحی می کنند که بتوان برای ان یک حیاط خلوت کوچک و یا یک بالکن در نظر گرفت. نکته مهمی که دارد این است که دسترسی به این حیاط و بالکن تنها از این مستر روم امکان پذیر است و مشخصا برای اعضا اتاق مستر در نظر گرفته شده است. ابعاد ان فرقی نمی کند، همین که یک فضای باز برای سپری کردن اوقات وجود داشته باشد کفایت می کند.

کتابخانه: اگر علاقه مند به مطالعه و کتاب هستید قطعا تمایل خواهید داشت که رد اتقا خود به مطالعه مشغول شوید، می توانید با قرار دادن یک کتابخانه بزرگ در یک سمت اتاق کتاب های خود را درون ان بچینید و در صورت نیاز به راحتی به ان دسترسی داشته و استفاده کنید.

اتاق لباس اتاقی هیجان انگیز و کاربردی:

درست است که اتاق خواب مستر بزرگ ترین اتاق خانه است اما در برخی مواقع همین فضای بزرگ نیز فضای کافی ندارد و کوچک می باشد. اما اگراتاق شما به حدی بزرگ است که بتوانید یک اتاق لباس درون ان داشته باشید، پیشنهاد می کنیم این فرصت را از دست ندهید. چه چیزی هیجان انگیز تر از ان که درون اتقا خود یک کمد بزرگ داشته باشید که بتوانید درون ان لباس های خود را بچینید و به راحتی انتخاب کرده و بپوشید.

اتاق خواب مستر

اصول دیزاین و چیدمان اتاق خواب مستر

اتاق خواب مستر یک فضای شیک و لاکچری است که شاید کم تر کسی ان را در خانه خود داشته باشد. طبیعی است که چنین اتاقی به دکوراسیونی شیک و جذاب احتیاج دارد. برای انکه بتوانید فضایی مدرن و خاص در این مستر روم داشته باشید به اصول زیر پایبند بمانید.

1- تخت خواب را در مقابل دیوار بزرگ اتاق قرار دهید این کار باعث می شود تا تخت خواب به عنوان نقطه کانونی اتاق شناخته شود. تخت خواب اتاق مستر باید دو نقره باشد. از رو تختی های ساده و با تم رنگی متناسب با دکوراسوین استفاده کنید. هرچه تعداد کوسن های روی تخت بیشتر باشد جذابیت بصری ان بیشتر خواهد بود. اتاق مستر یک بخش لوکس از منزل است که باید در عین سادگی زیبا باشد پس به سراغ تخت های تاج دار و … نروید.

2- پرده هایی روشن و بلند انتخاب کنیداتاق خواب مستر بدون پنجره نمی شود. پنجره اتاق هرچه بزرگتر باشد به پرده های کشیده تر و سرتاسری احتیاج خواهید داشت. پرده های حریر که ضخامت کمی دارند و می توانند نور را از خود عبور دهند باعث می شود تا از نور طبیعی هم بهره مند شوید. می توانید رنگ های مختلفی از این پرده ها را هم انتخاب کنید.

دکوراسیون زیبای مستر روم

3- قرار دادن مبل راحتی در گوشه ای از اتاق را فراموش نکنید

شما که دراتاق نمی توانید همیشه روی تخت دراز بکشید، به یک صندلی راحتی نیاز دارید تا بتوانید در مواقع نشستن از ان استفاده کنید. بهتر است به سراغ مبل های تک نفره بروید که البته اگر اتاق شما فضای کافی دارد پیشنهاد میکنیم از ست مبل های تک نفره به صورت دو مبل تکی و یک کاناپه استفاده کنید. با این کار زمانی که مهمانی به اتاقتان می اید می توانید به راحتی از ان پذیرایی کرده و فضای کافی جهت میزبانی داشته باشید.

4- آینه قدی اتقاتان را بزگتر نشان خواهد داد. بهرت است اینه قدی را در نزدیکی درب خروجی قرار دهید که به هنگام وارد شدن به اتاق و یا خارج شدن از ان بتوانید خود را ببیندید. اگر فضای لازم جهت قرار دادن آینه را هم نداریم می توانید بر روی درب های کمد نصب کنید.

5- فرش پوششی برای اتقا خواب مستر درون اتقا و در نزدیکی تخت خواب خود یک فرش پهن کنید. طرح ان باید با دکوراسیون هماهنگ باشد و همچنین بتواند بخش مرکزی کف اتقا را پوشش دهد. حال می توانید مبلمان را نیز در اطراف ان قرار دهید.

6- نورپردازی عاملی بسیار مهم هرچه روی نور پردازی اتاق کار کنید، نتیجه مطلوب تری هم دریافت خواهید کرد. از آباژور، لوستر، چراغ هیا هالوژنی و … در بخش های مختلف اتاق بهره مند شوید تا فضایی رویایی برای خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه