انواع آینه کاری دیوار

آینه کاری دیوار مدرن

استفاده از آینه در معماری ساختمان ها از زمان های گذشته رواج داشته است و با تلألؤ نورهای درخشان در آن خانه دلبازتر نشان داده میشد. به مرور زمان با افزایش تنوع انواع مدل آینه ها شاهد استفاده های خلاقانه از آن بودیم. نصب در قصرهای شاه نشین برای تزئین سقف و دیوار گرفته تا نصب با میخ در خانه های ساده روستایی، امروزه نیز از آینه های مدرن برای دیزاین استفاده میشود ولی دیگر خبری از میخ نیست و از آینه کاری دیوار مدرن به عنوان آیتمی در طراحی دکوراسیون یاد میشود.

اساس آینه کاری مدرن

امروزه با گسترش فناوری به راحتی میتوان با استفاده از دستگاه های جدید انواع طرح های مختلف مثل: گل، نوشته و خط و…را بر روی ابعاد مختلف آینه های یک تکه حکاکی کرد، که این شیوه پایه و اساس آینه کاری می باشد. آیینه های مدرن انواع مدل مختلفی دارند که متناسب با سبک دکوراسیون بر روی دیوارمدرن فضایی که در اختیار دارید به راحتی اجرا می شوند. این مدل ها شامل موارد زیر میباشد که در مورد هر یک به اختصار توضیح خواهیم داد.

آینه کاری دیوار مدرن

آینه کاری دیوار مدرن با طرح خطوط بی نظم

آیینه کاری مدرن با طرح های موازی یک نوع از اجرای آینه کاری دیوار مدرن است ولی ممکن است بخواهید جسورانه عمل کنید و از طرح های با خطوط نا منظم یک سبک متفاوت خلق کنید. چنین حالت انتزاعی جالبی بر روی دیوار ممکن است از تلفیق سبک های مختلفی ایجاد شود و یا حتی از عناصر طبیعی الهام گرفته شود هر چه که باشد یک انتخاب دل انگیزی در دکوراسیون منزلتان خواهد بود.

آینه کاری دیوار مدرن با استفاده از آینه جورچین

یک ایده جالب برای دیزاین به شیوه آیینه کاری دیوارمدرن استفاده از آینه های بزرگی است که در شکل ظاهری به صورت کلی یکدست هستند ولی از طرح های تکه تکه تشکیل شده اند و این آینه جورچین ها در سه مدل پتینه، متریال نقره ای یا طلایی هستند. انواع دیگر طرح های آجری، سه بعدی و لوزی و… نیز وجود دارد که طرفداران زیادی دارد.

آینه کاری دیوار مدرن در طراحی دکوراسیون منزل زیبای شما

آیینه کاری دیواربه شکل مدرن امروزی صرفا برای دیزاین فضاهای مدرن به کار نمی رود و همخوانی بسیار زیادی با انواع سبک های دکوراسیون دارد و به راحتی می توانید این شیوه از طراحی را برای دیوار خانه های کلاسیک اجرا کنید. ولی برای هماهنگی بیشتر با فضای کلاسیک بهتر است در بخش هایی از دکوراسیون از آینه های دارای نقوش زیاد استفاده نمایید. حتی لازم نیست حتما آیینه کاریتان را متناسب با اثاثیه انتخاب کنید و با یک قانون شکنی ساده به طرز عجیبی باعث به چشم آمدن مدل طراحی آینه کاری دیوار مدرنتان خواهید شد.

معرفی آینه کاری دیوار به سبک مدرن

آینه کاری دیوار مدرن اتاق خواب رویایی و لوکس شما

اگر اتاق خوابتان بیش از حد بزرگ است و به اندازه کافی فضا در اختیار دارید می توانید یکی از دیوار ها را به سبک مدرن آینه کاری کنید و یا اگر اتاق خوابتان بیش از اندازه کوچک است به راحتی می توانید با استفاده از آیینه بر روی دیوار حس خفقان دیوارهای اطراف را هنگام خواب کم رنگ تر کنید . با این حال استفاده از آینه کاری دیوار مدرن در اتاق خواب کاملا سلیقه ای است، چرا که میز آرایشتان آینه خواهد داشت ولی اگر مایل به آینه کاری روی دیوار شدید بهتر است به علت وجود آیینه ساده میز آرایش از طرح های متنوع برای دیوار مدرنتان استفاده نمایید.

آینه کاری دیوار مدرن سالن پذیرایی و نشیمن

طراحی نمای داخلی به خصوص فضای سالن پذیرای و نشیمن نسبت به سایر بخش های خانه از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو استفاده از آیینه کاری دیوار مدرن یک ایده جذاب برای دیزاین این بخش از خانه خواهد بود. در چنین فضایی دیواری که انتخاب میشود به عنوان یک مرکز توجه قرار خواهد گرفت و نقطه کانونی فضای نشیمن و پذیرایی قرار خواهد گرفت پس حتما هنگام انتخاب دیوار نحوه هماهنگی آن با چیدمان را در نظر داشته باشید. حتی میتوانید راهروهایی که این فضا ها را به هم مرتبط می کنند و همچنین بخش نهارخوری خانه را نیز برای آیینه کاری دیوار مدرن و شیک انتخاب نمایید.

آینه کاری دیوار مدرن سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی نیز یکی از فضاهایی است که در چند دهه اخیر به طراحی و دیزاین آن اهمیت داده می شود و حتی مردم نیز نمی خواهند در سرویس بهداشتی شاهد وجود یک قفسه پلاستیکی یا یک آینه کوچک باشند. بکارگیری آیینه کاری مدرن برای دیوار با حاشیه های تراش خورده و طرح های زیبا یک فضای لوکس ایجاد خواهد کرد. هنگام انتخاب انواع طرح های آیینه کاری دیوار مدرن در نظر داشته باشید که می توانید متناسب با سلیقه و تم رنگی دکوراسیونتان رنگ طلایی، نقره ای یا برنزی آینه را انتخاب کنید.

آینه کاری دیوار ندرن و شیک

آینه کاری دیوار مدرن در تلفیق با گچ بری منزل

اگر دیوارهای خانه شما گچ بری شده اند برای افزودن یک جلوه مدرن به دیوار می توانید در بین کادرهای گچ بری شده دیوار از آیینه کاری مدرن استفاده کنید تا یک فضای شاهانه خلق کنید ولی حتما در نظر داشته باشید که نباید محیط بیش از حد شلوغ دیده شود پس اگر طرح گچ بری روی دیوار بیش از حد زیاد است بهتر است از آیینه هایی با حکاکی های کم و ساده برای دیزاین استفاده نمایید.

آینه کاری دیوار مدرن برای گسترش فضا

استفاده از آیینه کاری دیوار مدرن صرفا جنبه تزئیناتی ندارد و فقط برای استفاده در فضاهای بزرگ خانه های اعیانی و لاکچری کردن محیط داخلی نیست بلکه در خانه های بسیار کوچک بسیار کاربردی تر هستند و برای بزرگ نشان دادن فضا از آن بهره میبرند. چرا که با ایجاد یک فضای مجازی متقابل در آینه تصور وجود یک فضای بزرگتر را در ذهن بیننده تداعی می کند و در مقایسه با دیواری که آینه کاری نشده است حس بهتری از فضای خفقان کوچک خواهید داشت.

اگر قصد زیباسازی دکوراسیون داخلیتان را دارید میتوانید با آیینه کاری یکی از دیوار های منزل با استفاده از انواع متنوع آیینه ها در اشکال گوناگون و رنگ های زیبایی چون طوسی، بنفش، مشکی، قهوهای و طلایی و … یک فضای خاص و لوکس خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه